Od 3 do 14 lipca Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich we Wlewku w współpracy z gminą Lidzbark realizowało letni projekt edukacyjny „Lato w przedszkolu”. W tym roku były to „Włoskie wakacje”. W ramach projektu dzieci wybrały się w podróż po słonecznej Italii. Poznawały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju, jego kulturę oraz kuchnię.

- W projekcie brały udział nie tylko dzieci z naszego przedszkola. Uczestniczyli w nim też goście, w sumie 30 przedszkolaków. W drugim dniu „Włoskich wakacji” dotarliśmy na Sycylię, do czynnego wulkanu we Włoszech – mówi dyrektor Przedszkola SPSK we Wlewku Mirosława Orzymkowska. - Najpierw odbył się minikonkurs wiedzy, a potem była nauka wakacyjnej piosenki. Podczas prezentacji multimedialnej przedszkolaki poznały informacje dotyczące tego wulkanu. Później pod czujnym okiem chemika Marii Szwedowskiej wykonywały doświadczenia. Wszystkich zainteresowały wulkany, dlatego z pomocą pani Marii zrobiliśmy takie miniwulkany. Mali badacze wsypali do nich sodę, dodali ocet z barwnikiem i nastąpiła erupcja – z wulkanu wydobyła się lawa, czyli piana.  To był dzień pełen intensywnych wrażeń i emocji – wspomina. 

Cały artykuł w TD nr 29 z dnia 18 lipca 2017r. (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!