Jan Rogowski z Lidzbarka dołączy do Teresy Nowakowskiej i będzie reprezentować powiat działdowski w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Najprawdopodobniej pod koniec sierpnia odbędzie się sesja, podczas której zostanie zaprzysiężony i złoży ślubowanie. Miejsce w sejmiku zwolnił Piotr Żuchowski, który został wybrany na stanowisko dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Jan Rogowski urodził się w 1941 roku w Lidzbarku. Ukończył farmację na Akademii Medycznej w Gdańsku. Z samorządem związany jest od wielu lat. W latach 90. najpierw był przewodniczącym Rady Miejskiej, a później burmistrzem w kadencji 1998-2002. Po czteroletniej przerwie wrócił  na fotel burmistrza. Funkcję tę sprawował przez 2 kadencje (2006-2010 i 2010-2014). W 2014 r. kandydował ponownie, jednak w drugiej turze przegrał. Jednocześnie z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego ubiegał się o mandat radnego sejmiku wojewódzkiego. Osiągnął 4. wynik na liście. Do sejmiku weszli Piotr Żuchowski i Teresa Nowakowska z Działdowa. 

- W sejmiku województwa reprezentował będę interesy całego powiatu działdowskiego, ale nie ukrywam, że szczególnie na sercu leży mi dobro i rozwój miasta i gminy Lidzbark. Tu się urodziłem i wychowałem, a później z tym miastem związałem swoje życie zawodowe, prywatne i samorządowe – mówi Jan Rogowski. 

Cały artykuł w TD nr 29 z dnia 18 lipca 2017r. (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!