Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Lidzbarku odbył się tradycyjny Bal Nauczyciela, podczas którego nagrodzono najlepszych pracowników poszczególnych placówek. W tym roku, oprócz nagród dyrektorskich, burmistrz Lidzbarka wręczył statuetki dla najlepszego dyrektora, nauczyciela oraz pracownika. Wśród dyrektorów zwyciężyła Anna Nowakowska ze Żłobka Miejskiego w Lidzbarku, najlepszym nauczycielem został Robert Karda ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku, zaś najlepszym pracownikiem został Michał Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej w Bryńsku. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na wspólną zabawę.

Do 27 września można było zgłaszać swoje projekty do lidzbarskiego budżetu obywatelskiego. Do urzędu wpłynęły cztery wnioski, które pod względem formalnym sprawdziła komisja weryfikacyjna, w której skład weszli przedstawiciele rad osiedlowych, radni oraz pracownicy urzędu. Spośród zgłoszonych propozycji, wszystkie spełniły kryteria i znalazły się na liście do głosowania. Są to: zielony skwer za przychodnią zdrowia „Relaks pod chmurką”, „Bezpieczny Strażak”. Zakup ubrań specjalistycznych do działań ratowniczo – gaśniczych dla OSP Lidzbark, naturalne boisko do piłki nożnej przy obwodnicy oraz budowa zadaszenia trybuny na Stadionie Miejskim w Lidzbarku. Głosowanie potrwa do 11 października. Karty do głosowania i urny znajdują się w: Urzędzie Miasta i Gminy w Lidzbarku (parter), a także w wyznaczonych punktach mobilnych. Uprawnieni do oddania głosu są mieszkańcy zameldowani na terenie Lidzbarka, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 16 lat. Wyniki głosowania poznamy do 25 października.

W piątek, 20 września w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku miał miejsce wernisaż wystawy poświęconej życiu i twórczości Edwarda Klemensa. Towarzyszyła mu promocją książki autorstwa Magdaleny Zawackiej pt.: „Edward Klemens (1939-2006)- Miłośnik Ziemi Lidzbarskiej”.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!