Rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli stwierdził brak podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego przeciwko Dorocie Walaśkiewicz, która pod koniec minionego roku została zwolniona z fotela dyrektor Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku. Dodatkowo wojewoda stwierdził nieważność zarządzenia burmistrza w tej sprawie.

W środę, 27 lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku odbyło się spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim – podróżnikiem, miłośnikiem gór i psich zaprzęgów.

Od poniedziałku, 4 lutego uruchomione zostały dodatkowe przejazdy na terenie gminy Lidzbark. Dzięki staraniom burmistrza, Olsztyński Bus, świadczący usługi jako przewoźnik szkolny, w swoim rozkładzie zaplanował również trasy, z których korzystać będą mogli także inni mieszkańcy. Jedną z nowości jest długo wyczekiwana pętla Stare Dłutowo – Lidzbark. Nowe połączenia to pierwsza z pętli, o których burmistrz mówił w kampanii wyborczej. W kolejnych miesiącach uruchamiane będą następne połączenia, które jeszcze lepiej skomunikują gminę Lidzbark. Pełny rozkład autobusów dostępny jest na stronie Urzędu Miasta i Gminy.

We wtorek, 22 stycznia nastąpiła zmiana władzy w fotelu burmistrza Lidzbarka. W wyniku zwycięstwa w licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na jeden dzień najwyższe stanowisko w mieście objął pan Paweł Mostowicz. „Nowy burmistrz” o godzinie 7.30 zajął miejsce w gabinecie 9A przejmując fotel – jednodniowy symbol władzy. Paweł Mostowicz rozpoczął swój dzień od załatwienia spraw, z którymi gospodarz naszej gminy boryka się na co dzień. Następnie, w towarzystwie burmistrza Macieja Sitarka, zwycięzca licytacji przystąpił do przyjmowania interesantów.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!