Dobrze zaplanowany budżet domowy nie wystarcza, kiedy w naszym życiu pojawiają się nieplanowane wydatki. Kiedy mamy odpowiednią kwotę oszczędności, problem znika. Jednak nierzadko zdarza się, że po prostu brakuje środków na sfinansowanie danej potrzeby. W takiej sytuacji warto skorzystać z pożyczki przez internet.

Pożyczka bez BIK przez internet – co to oznacza?
Pożyczki bez BIK to oferta przeznaczona dla osób, które z różnych przyczyn nie posiadają dobrej historii kredytowej. Nie oznacza to jednak, że wsparcie finansowe otrzyma każdy. Szansę na taką pomoc mają przede wszystkim trzy grupy wnioskodawców. Pierwsza z nich to osoby, które posiadają wpis o jednorazowym, niewielkim opóźnieniu w spłacie zobowiązania. BIK przyjmuje negatywne wpisy dotyczące zwłoki wynoszącej co najmniej 60 dni. Druga grupa to pożyczkobiorcy z informacjami o spłaconym już zadłużeniu. Takie sytuacje zdarzają się ze względu na prawo do przechowywania wpisów nawet przez 5 lat od uregulowania zobowiązania. Ostatnią grupą są osoby, które nie posiadają żadnej historii kredytowej. Może to być jeden z powodów odrzucenia wniosku o kredyt w banku.

Pożyczki online to minimum formalności
Jedną z zalet oferty pożyczki przez internet jest ograniczenie formalności do minimum. Pożyczkodawcy zwalniają swoich klientów z obowiązku dostarczania zaświadczeń z miejsca pracy. Dzięki temu skraca się czas wnioskowania, a wnioskodawca może uniknąć konieczności poinformowania pracodawcy o zaciąganiu zobowiązania. Aby potwierdzić wysokość dochodów, wystarczy wypełnić kilka dodatkowych rubryk w formularzu, czyli oświadczenia o zarobkach, oraz zweryfikować te informacje, na przykład przez zalogowanie się na swoje konto bankowe za pośrednictwem aplikacji typu Instantor czy Kontomatik. Do wypełnienia wniosku niezbędne są jedynie dane osobowe, adresowe, kontaktowe oraz wyżej wspomniane finansowe. Natomiast jedynym dokumentem, którego potrzebuje klient podczas wnioskowania, jest ważny dowód osobisty.

Jak złożyć wniosek o pożyczki bez BIK przez internet?
Pożyczkodawcy udostępniają niezbędne formularze na swoich stronach internetowych. Dzięki temu klient może dokonać wszelkich formalności w dowolnym miejscu i czasie. Jedynym warunkiem jest posiadanie urządzenia z dostępem do internetu. Po przejściu na serwis firmy pożyczkowej należy określić za pomocą wirtualnego kalkulatora parametry wsparcia finansowego, a następnie wypełnić krótki formularz. Po udzieleniu niezbędnych informacji pozostaje tylko weryfikacja tożsamości. Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na decyzję oraz przelew, warto wybrać nowoczesne rozwiązania. Pierwsze z nich, czyli aplikacje typu Instantor lub Kontomatik, zostało już wyżej wspomniane. Polegają one na zalogowaniu się do konta bankowego przez specjalną podstronę, która umożliwia programowi pobranie danych osobowych oraz podstawowej historii kredytowej. W ten sposób pożyczkodawca może również wstępnie ocenić zdolność kredytową.

Innym rozwiązaniem może być wykonanie przelewu ekspresowego za pomocą systemu płatności ekspresowych. Największą zaletą tych metod jest możliwość natychmiastowego potwierdzenia danych. Dzięki temu cały proces wnioskowania trwa krócej, a co za tym idzie, pieniądze szybciej trafią na konto wnioskodawcy.

Materiał partnera

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!