Meble są nieodłącznym elementem aranżacji domów oraz mieszkań. Poza funkcją czysto użytkową, pełnią również rolę dekoracyjną, co niejednokrotnie ma dla kupującego największe znaczenie. W ostatnim czasie, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stają się jednak wieszaki stojące na ubrania. Nie zajmują wiele miejsca, są bardzo funkcjonalne a w dodatku wyglądają stylowo i łatwo utrzymać na nich porządek. Poniżej podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni wieszak i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów.

Czy materiał ma znaczenie?
W sklepach znajdziemy mnóstwo tego typu wieszaków, co niewątpliwie nieco utrudni podjęcie ostatecznej decyzji. Najważniejsze jest, aby wcześniej zmierzyć wielkość pomieszczenia, co ułatwi wybór szerokości i wysokości. Warto również zastanowić się, jaki materiał, z którego będzie wykonany wieszak, jest najbardziej optymalny dla naszych potrzeb. Przedpokój czy garderobę warto wyposażyć w mebel, do którego produkcji wykorzystano metal (najczęściej stal nierdzewna , chromowana lub polerowana). Takie modele są odporne na uszkodzenia, przez co znacznie wydłuża się ich żywotność. Ponadto, są one stabilne, dzięki czemu nawet nierównomierne rozmieszczenie ciężkich kurtek nie naruszy ich konstrukcji.
Jeśli zależy nam, aby wieszaki stojące na ubrania wyglądały nieco bardziej stylowo, warto rozważyć zakup modeli wykonanych z drewna. Stanowią one również solidne i trwałe rozwiązanie, a dodatkowo nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. W tym przypadku, możemy wybrać rodzaj drzewa, od czego zależy również kolor. Najczęściej proponuje się wieszaki wykonane z drewna bukowego lub sosnowego.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów?
Pierwszym krokiem podczas zakupów jest zawężenie poszukiwań do konkretnego modelu wieszaka. To z kolei łatwo ustalić przewidując, w jakim pomieszczeniu ma on się znaleźć i jakie rodzaje ubrań będą na nim przechowywane. Ponadto, istotne jest określenie rozmiarów. Należy przy tym pamiętać, że wieszaki stojące na meble potrzebują nieco przestrzeni (zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na model na kółkach). Bardzo istotną kwestią jest również jakość wykonania oraz użytych przy produkcji materiałów. Tutaj nie zawsze sprawdza się zasada, że droższe znaczy lepsze - najlepiej każdy model obejrzeć i indywidualnie ocenić. Jeśli jednak nie do końca wiemy, jaki wieszak wybrać i jak w ogóle zabrać się do zakupów, warto zapytać o radę specjalistów pracujących w sklepach meblowych oraz innych użytkowników, na przykład na forach internetowych.

Artykuł sponsorowany

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!