Nadzwyczajne walne zebranie akcjonariuszy Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej SA w Mławie 29 marca podjęło uchwałę rozwiązaniu spółki i rozpoczęciu jej likwidacji. Należące do niej autobusy mają obsługiwać połączenia tylko do 21 czerwca, czyli do ostatniego dnia nauki w bieżącym roku szkolnym.

„Głównym powodem likwidacji spółki jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie, z roku na rok, malejąca liczba Pasażerów, którzy regularnie korzystają z usług regionalnej komunikacji autobusowej. W związku z tym, mimo wprowadzonych optymalizacji operacyjnych, nasz model biznesowy pozostawał długoterminowo nierentowny. Obejmował on kompleksową obsługę przewozów szkolnych i linii lokalnych oraz miał zapewniać mieszkańcom regionu dogodną siatkę połączeń. Jednocześnie chcemy pozostać w ścisłym kontakcie z władzami lokalnymi, aby pomóc wypracować rozwiązania komunikacyjne dla poszczególnych gmin po zamknięciu naszej działalności transportowej”- czytamy w oświadczeniu władz mławskiego PKS, które wchodzi w skład izraelskiej Grupy Mobilis.

Ta decyzja postawiła w trudnej sytuacji samorządy gminne i powiatowe. W jaki sposób zapewnią one mieszkańcom zbiorowy transport osobowy?

Więcej w papierowym wydaniu „TD” z 9 kwietnia.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!