To był nokaut. Mieszkańcy gminy Kozłowo już w pierwszej turze wybrali nowego wójta. Został nim obecny radny Marek Wolszczak, z zawodu lekarz weterynarii.

W niedzielę, 19 listopada na terenie gminy Kozłowo odbyły się przedterminowe wybory na wójta tejże gminy. Doszło do nich, ponieważ dotychczasowy wójt Jacek Jankowski, który został zawieszony w związku z postawionym mu przez prokuraturę zarzutem o charakterze korupcyjnym, pisemnie zrzekł się mandatu.

Początkowo do walki o fotel wójta zgłosiło się sześciu kandydatów, jednak na 10 dni przed wyborami jeden z nich zrezygnował. Był nim były wójt Jacek Jankowski. Ostatecznie w wyborach wystartowali: Alicja Eidtner, Ewa Krzyżewska, Tomasz Kucmus, Maciej Prażmo oraz Marek Antoni Wolszczak. Mieszkańcy głosowali w sześciu obwodach. Dwie komisje znajdowały się w Kozłowie, zaś po jednej w miejscowościach: Zaborowo, Krokowo, Szkotowo oraz Rogóż.

Ze wstępnych informacji wynika, iż do urn poszło około 41 proc. mieszkańców. Zdecydowana większość z nich zadecydowała, iż nowym wójtem gminy powinien zostać 58-letni Marek Wolszczak. Na jego kandydaturę oddano aż 1052 głosy, czyli 54 proc. wszystkich, co sprawiło, że obecny radny, z zawodu lekarz weterynarii, wygrał wybory już w pierwszej turze. Drugie miejsce w głosowaniu zajęła Ewa Krzyżewska, która do tej pory pełniła funkcję komisarza gminy. Zagłosowało na nią 293 mieszkańców. Na kolejnych miejscach znaleźli się: sołtys Kozłowa Tomasz Kucmus (273 głosy), prezes zarządu głównego Niezależnego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Maciej Prażmo (172 głosy) oraz przewodnicząca Rady Gminy Kozłowo Alicja Eidtner (143 głosy).

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!