Jacek Jankowski, zawieszony wójt gminy Kozłowo złożył swój mandat. Oznacza to, iż już niedługo Urząd Gminy opuści komisarz Ewa Krzyżewska, a nas czekają przedterminowe wybory. 

W środę, 23 sierpnia na ręce dyrektora olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Jacek Jankowski, zawieszony wójt gminy Kozłowo, złożył swój mandat. Cztery dni później komisarz wyborczy go wygasił. Oznacza to, że z dniem uprawomocnienia postanowienia komisarz Ewa Krzyżewska przestanie pełnić powierzone jej stanowisko i zakończy kierowanie gminą, a nas czekają wybory. Te powinny się odbyć w okresie najbliższych trzech miesięcy. Już teraz pojawiają się spekulacje, kto w nich wystartuje. Swoją gotowość zgłasza sam Jacek Jankowski. Czy będzie mógł kandydować? O tym zadecyduje komisarz wyborczy. 

Przypomnijmy, że wójt gminy Kozłowo został oskarżony m.in. o wręczenie łapówki radnemu Rafałowi Ś. w łącznej kwocie 1.900 zł, w zamian za złożenie wniosku o podwyższenie wynagrodzenia wójta, a także odpowiednie głosowania w innych punktach obrad, zgodnie ze wskazówkami wójta. Sprawa cały czas jest w toku. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!