Dwoje policjantów z jednostki w Działdowie brało udział w pozorowanej akcji ratunkowej związanej z wypadkiem, gdy w pewnej chwili musieli podjąć zupełnie realną interwencję w związku z kradzieżą sklepową.

W miniony piątek, 10 maja na terenie Lidzbarka policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie brali udział w ćwiczebnej pozorowanej akcji ratunkowej związanej z zaistniałym wypadkiem. W tym samym czasie i w tej samej okolicy do jednego ze sklepów wielobranżowych wszedł mężczyzna i prosto z półek sklepowych pakował do plecaka produkty spożywcze. Następnie przeszedł przed stanowiskiem kasjerskim, gdzie poproszony został o dokonanie płatności za zakupy. Mężczyzna tego nie zrobił i wyszedł nie płacąc za wzięty towar. Obsługa sklepu wybiegła za mężczyzną, który udał się w kierunku znajdującego się nieopodal ronda. Obsługa sklepu zauważyła funkcjonariuszy i zaalarmowała o zaistniałej chwilę wcześniej kradzieży, wskazała kierunek, w którym oddalił się podejrzany o kradzież i podała opis jego wyglądu. Wśród funkcjonariuszy był naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego oraz policjantka ds. nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. To właśnie oni po krótkim pościgu pieszym za mężczyzną ujęli go i doprowadzili do miejsca zdarzenia, a następnie przekazali miejscowemu patrolowi dzielnicowych, którzy w międzyczasie zostali poinformowani o całym zdarzeniu.
Sprawcą kradzieży produktów ze sklepu okazał się mieszkaniec Lidzbarka. Mężczyzna odpowie za wykroczenie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!