Dwie mieszkanki Działdowa odpowiedzą za wykroczenia i przestępstwa kradzieży. Wśród ich łupów znalazła się m.in. wiertarka. Wcześniej kilkukrotnie były zatrzymywane w związku z kradzieżami m.in. narzędzi, tekstyliów i artykułów kosmetycznych w sklepach na terenie Działdowa oraz sąsiednich miejscowości.

We wtorek, 9  kwietnia do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zgłosił się właściciel jednego ze sklepów z elektronarzędziami i złożył zawiadomienie o kradzieży wiertarki akumulatorowej. Kradzież miała miejsce w piątek (29.03.2019) rano. Policjanci przeglądając nagranie z monitoringu, zabezpieczonego przez właściciela sklepu, rozpoznali utrwalone na filmie kobiety. Chwilę po zgłoszeniu jedna z nich została zatrzymana i osadzona w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych celem wyjaśnienia. Podejrzana o kradzież to 31-letnia działdowianka, która wspólnie ze swoją 30-letnią towarzyszką przyszły do sklepu z elektronarzędziami, a następnie wykorzystując nieuwagę obsługi sklepu starsza z kobiet ukradła wiertarkę akumulatorową, po czym wyszły ze sklepu nie płacąc za nią.

Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży wkrętarki. Ponadto 31-latka, jak i jej o rok młodsza kompanka odpowiedzą również za wykroczenia i przestępstwa kradzieży w placówkach handlowych, których dopuściły się kilkukrotnie od początku 2019 roku.

31-latka jest podejrzana o 8 wykroczeń kradzieży, w tym 4, których miała dokonać wspólnie i w porozumieniu z drugą z podejrzanych oraz 3 przestępstwa kradzieży w sklepach na terenie powiatu działdowskiego. 30-latka odpowie natomiast za 5 wykroczeń kradzieży oraz przestępstwo kradzieży. Przedmiotem zainteresowania kobiet były głównie elektronarzędzia, drobny sprzęt AGD, alkohol, perfumy i artykuły tekstylne o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Część skradzionych rzeczy została odzyskana i przekazana właścicielom. Jak ustalili policjanci kobiety działały nie tylko na terenie powiatu działdowskiego, ale również w powiatach sąsiednich.

Obu kobietom za popełnione przestępstwa kradzieży grozi kara pozbawienia wolności. Młodszej z nich do 5 lat, starszej z uwagi na dokonanie ww. przestępstw w warunkach recydywy do 7,5 roku.

KPP Działdowo

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!