W środę, 25 lipca około godziny 18.30 funkcjonariusze policji zatrzymali pod Działdowem kierowcę skutera. Mężczyzna chwilę wcześniej wjechał na rondo pod prąd i został zauważony przez innego uczestnika ruchu drogowego.

Policjanci ruszyli za opisanym jednośladem. Mimo wydawanych przez radiowóz sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jadący skuterem nie reagował. Po zatrzymaniu okazało się, że to 43-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Policyjny system wykazał, że mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w warunkach tzw. recydywy i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej 43-latkowi grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!