Zamówili 25-kilometrowy kurs taksówką do Działdowa. Po kilku kilometrach zaatakowali nożem kierującego, po czym uciekli. Godzinę po napadzie sprawcy zostali zatrzymani. Jednym z napastników okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego.

- Do zdarzenia doszło dzisiaj ok. godz. 10.00 na jednej z mławskich ulic. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dwóch młodych mężczyzn zamówiło kurs z miejscowości Wojnówka do Działdowa – mówi mł. asp. Aneta Prusik z KPP w Mławie. 64-letni mławski taksówkarz udał się z pasażerami w trasę. Podczas przejazdu jeden z pasażerów założył na jego szyję linkę i zaczął dusić. Przerażony taksówkarz zatrzymał się na poboczu. Wtedy dodatkowo został ugodzony nożem. Po tym sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzonemu została udzielona pomoc medyczna. Sprawą natychmiast zajęli się mławscy policjanci. Dzięki szybkiej, sprawnej i profesjonalnej pracy funkcjonariuszy wszystkich wydziałów, sprawcy już w godzinę po napadzie zostali zatrzymani. Jednym z nich jest 30-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Drugi ze sprawców ma 32 lata i mieszka w powiecie płońskim.

Postępowanie prowadzi KPP w Mławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!