Mieszkaniec powiatu działdowskiego włamał się do jednego z salonów prasowych na terenie Działdowa i ukradł kilkanaście paczek papierosów. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez policyjny patrol. Z kajdankami na rękach, w asyście funkcjonariuszy, trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę, 16 maja policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 28-letniego mieszkańca gminy Działdowo, który włamał się do salonu, a następnie ukradł kilkanaście paczek papierosów różnych marek i bilon z pieniędzmi. Do salonu złodziej wszedł samodzielnie, jednak opuścił go z kajdankami na rękach i w asyście funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go tuż po popełnieniu przestępstwa. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradziony towar oraz pieniądze.

- W trakcie wykonywania czynności z podejrzanym policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn zabroniony, który ma na sumieniu 28-latek. W nocy przed zatrzymaniem mężczyzna usiłował włamać się do sklepu odzieżowego znajdującego się nieopodal salonu prasowego z zamiarem kradzieży, jednak z uwagi na trudności w pokonaniu zabezpieczeń nie był w stanie dokończyć rozpoczętego już włamania. Ponadto dzień wcześniej mężczyzna wykorzystując nieuwagę właściciela jednego ze sklepów na terenie miasta, ukradł trzy telefony komórkowe o łącznej wartości 750 zł – informuje st. sierż. Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.

28-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież z włamaniem, usiłowanie kradzieży z włamaniem i kradzież. Policjanci wspólnie z prokuraturą z Działdowa wystąpili z wnioskiem do sądu o ukaranie mężczyzny i pozbawienie go wolności na okres 6 miesięcy, co spotkało się z pełną aprobatą. Niebawem mężczyzna trafi do więziennej celi.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!