Śmierć na miejscu poniósł 54-latek, który wpadł pod pociąg relacji Wrocław– Olsztyn. Zdarzenie miało miejsce wczoraj wieczorem na terenie dworca PKP w Iłowie.

Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe, strażacy i policjanci, a wszystkie czynności wykonywano pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Działdowa. Przyczyny nie są jeszcze znane.

- Wyznaczonym bezpiecznym przejściem dla pieszych w tym miejscu jest wiadukt z windą, które umożliwiają przedostanie się na drugą stronę peronu. Policja przypomina, że przechodzenie przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych jest niedozwolone. Osoby przechodzące nielegalnie przez tory lub korzystające z infrastruktury kolejowej bez wymaganego uprawnienia narażają się na mandat lub sprawę w sądzie. Jednak największym zagrożeniem jest dla nich utrata życia w wyniku zaistnienia tragicznego wypadku komunikacyjnego. W zderzeniu z rozpędzonym pociągiem człowiek nie ma żadnych szans. Dla własnego bezpieczeństwa każdy powinien pamiętać, że nie wolno przechodzić przez tory w miejscach do tego nieprzeznaczonych – mówi st. sierż. Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!