„Alkohol i narkotyki” – pod taką nazwą przebiegała dzisiejsza akcja policjantów z Działdowa oraz Lidzbarka, którzy w godzinach porannych kontrolowali trzeźwość na drogach naszego powiatu. W wyniku działań zatrzymano jednego pijanego kierowcę.

W godzinach od 5.00 do 9.00 policjanci kontrolowali wszystkie pojazdy poruszające się trasami objętymi działaniami. - Funkcjonariusze poza ujawnianiem i eliminowaniem nietrzeźwych kierujących represjonowali osoby, które nie stosowały się do przepisów brd i nie korzystały z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików i podstawek do przewozu dzieci - mówi st. sierż. Justyna Nowicka z KPP w Działdowie. Policjanci zwracali również szczególną uwagę na kierowców korzystających z telefonów komórkowych.

- W trakcie czterogodzinnych działań policjanci ruchu drogowego i dzielnicowi oraz policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Działdowa i Lidzbarka w liczbie 11 funkcjonariuszy skontrolowali łącznie 365 pojazdów i ujawnili jednego nietrzeźwego kierowcę, któremu zatrzymali prawo jazdy – mówi st. sierż. Justyna Nowicka. - Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka kara finansowa. Ponadto w takim przypadku sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres minimum 3 lat – dodaje.

Policja apeluje do kierujących pojazdami, by nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i stanowi olbrzymie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz grozi poważnymi konsekwencjami dla kierowcy.

Policjanci z powiatu działdowskiego zapowiadają kolejne tego typu kontrole. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!