Dwa promile alkoholu w organizmie miała lidzbarczanka, która prowadziła samochód na terenie miasta. W ręce policjantów wpadła dzięki zgłoszeniu czujnego mieszkańca.

W niedzielę, 28 stycznia dyżurny lidzbarskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o jeżdżącym po mieście audi, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Według relacji świadka, kierowca pojazdu poruszał się od jednej do drugiej strony drogi, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wskazany samochód zatrzymał policyjny patrol. Za kierownicą auta siedziała 32-letnia mieszkanka Lidzbarka. Kobieta prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało w jej organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci uniemożliwili lidzbarczance dalszą jazdę i zatrzymali jej prawo jazdy.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto sąd wobec sprawcy przestępstwa ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 tys. złotych.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!