Działdowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewają o liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem oraz posiadanie narkotyków. Działdowianinowi grozi kara ponad 7 lat pozbawienia wolności.

Do schwytania złodzieja doszło we wtorek, 21 listopada. W trakcie zatrzymania działdowianin posiadał przy sobie dwa woreczki -  jeden z zawartością amfetaminy, drugi z marihuaną. - W toku wykonywanych czynności w posiadaniu 32-latka ujawniono przedmioty mogące pochodzić z kradzieży. Podczas przesłuchania podejrzanego funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzieże i kradzieże z włamaniem, do których doszło w okresie ostatnich kilkunastu dni na terenie miasta – informuje st sierż. Justyna Nowicka z KPP w Działdowie. 32-latek usłyszał w sumie 8 zarzutów za popełnione przestępstwa. Mężczyzna włamywał się m.in. do garaży i samochodów, skąd następnie kradł znajdujący się w nich m.in. sprzęt elektroniczny. Łupem złodzieja padły m.in.: prostownik, kompresor samochodowy, radia samochodowe, dokumenty, glukometry i pieniądze.

Za popełnione czyny w warunkach tzw., recydywy grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!