Policjanci prewencji pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Działdowie. Teraz najbliższe 10 miesięcy spędzi za kratkami.

W środę, 6 września tuż po godzinie 18 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali do kontroli mieszkańca Działdowa. W trakcie legitymowania okazało się, że był on poszukiwany przez miejscowy sąd celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad swoimi bliskimi. Mężczyzna został zatrzymany.

- Przemoc domowa to często problem przemilczany. Ofiary przemocy ukrywają, że są krzywdzone, nie chcą narażać się na wytykanie palcami, obawiają się o własne życie. Problemu nie należy zamiatać pod dywan. Zarówno policja, miejscowe MOPS, GOPS, Caritas udzielają pomocy ofiarom tego rodzaju przestępstw. Oprawcy nie powinni mieć przyzwolenia na zachowania niezgodne z prawem i brak szacunku dla swoich bliskich, a tym bardziej czuć się bezkarnie – mówi st. sierż. Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.

Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!