Policjanci ruchu drogowego otrzymali zawiadomienie, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Według zgłaszających, kierowca wysiadł z pojazdu, obejrzał auto i odjechał z miejsca zdarzenia. W jego ujęciu pomogli świadkowie. Okazało się, że kierujący znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 14.30 w Iłowie-Osadzie na skrzyżowaniu ulic w okolicy placu zabaw. Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem marki Renault Clio dojeżdżając do skrzyżowania uderzył w drzewo. Następnie wysiadł z pojazdu, obejrzał go i odjechał. Świadkowie zajścia poinformowali o wszystkim policję w Działdowie i wskazali miejsce, gdzie znajdowało się uczestniczące w zdarzeniu auto. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres i zastali tam 50-letniego mieszkańca Iłowa. Potwierdził, że chwilę wcześniej kierował stojącym na podwórzu renault i że uderzył nim w drzewo. Policjanci ujawnili, że mężczyzna kierował autem po spożyciu alkoholu. 50-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a także z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu dowód rejestracyjny.

Za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu areszt, kara grzywny i utrata uprawnień do kierowania na okres od 6 miesięcy do lat 3.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!