Za nami pierwszy miesiąc wakacji. W lipcu na warmińsko-mazurskich drogach doszło do takiej samej ilości wypadków jak w analogicznym okresie roku ubiegłego, za to zginęło więcej osób.

Ze wstępnych danych wynika, że w lipcu 2017 r. doszło do 164 wypadków - tyle samo kraks miało miejsce w lipcu 2016 r. W wyniku tych zdarzeń 14 osób zginęło – to o 2 więcej niż w ubiegłym roku, a 206 zostało rannych - o 9 mniej niż w 2016 r.  - Niezmiennie główną przyczyną wypadków było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W takich właśnie wypadkach zginęło najwięcej osób, aż 9 -  mówi mł. insp. Robert Zalewski, naczelnik wydziału ruchu drogowego KWP w Olsztynie. - Wielokrotnie podkreślaliśmy, że warmińsko-mazurskie drogi mają swoją specyfikę – wiele pięknych alei, drzewa rosnące w pobliżu dróg mają niewątpliwy walor krajobrazowy. Natomiast, jeżeli kierowca, który nie dostosuje prędkości auta do warunków drogowych, uderzy w przydrożne drzewo – skutki mogą być tragiczne. Obrazowo rzecz ujmując - to tak jakby ze swoją prędkością z całym impetem uderzył w betonową przeszkodę. Warto o tym pamiętać, kiedy niebezpiecznie rośnie strzałka prędkościomierza – dodaje.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!