Prokurator rejonowy w Działdowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju wobec mężczyzny, który przyniósł niewybuch pod sklep przy ul. Olsztyńskiej. O sprawie informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. 

Mężczyzna jest podejrzany o to, że w piątek, 21 lipca w okolicy dyskontu przy ul. Olsztyńskiej posiadał pocisk artyleryjski z zapalnikiem. Zatrzymany wówczas do wyjaśnienia 53-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Początkowo tłumaczył policjantom, że pocisk znalazł przy drodze, jednak jego słowa nie znalazły poparcia w rzeczywistości. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci ujawnili kolejne niebezpieczne materiały. W jego posiadaniu były różnego rodzaju i kalibru naboje, pocisk oraz proch strzelniczy.

Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach prokurator rejonowy w Działdowie zastosował wobec działdowianina policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!