Działdowscy policjanci interweniowali w sprawie wywróconego skutera, który przez chwilę blokował ruch pojazdów na drodze. W czasie wyjaśniania okoliczności zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierująca skuterem spadła z jednośladu doznając lekkich obrażeń ciała. Kobieta nie posiadała kasku, ale miała za to blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 16 lipca na terenie gminy Iłowo-Osada. Skierowany na miejsce patrol policji zastał leżący na jezdni jednoślad. Obok niego znajdowała się kobieta z lekkimi otarciami skóry. Policjanci ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia i dane kierującej skuterem. Okazało się, że kobieta chwilę wcześniej była w sklepie, następnie wsiadła na skuter i ruszyła, po chwili wywróciła się i spadła z jednośladu na jezdnię. Policjanci zbadali stan trzeźwości 50-letniej mieszkanki gminy Iłowo-Osada. Kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadała kasku ochronnego na głowę. Z uwagi na odniesione podczas upadku obrażenia ciała została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala na obserwację. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!