W ciągu ostatnich dni na terenie powiatu działdowskiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych, których sprawcami byli pijani kierowcy. Łącznie zatrzymano aż dziewięć osób, kierujących pod wpływem alkoholu. Pięciu z nich nie miało prawa jazdy.

Dzień Wszystkich Świętych to okazja do odwiedzenia grobów bliskich zmarłych i wybrania się w podróż do oddalonych nawet o kilkaset kilometrów miejsc pochówku. Jak co roku policjanci w całym kraju będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy wybierają się w tych dniach na cmentarze. Policjanci zadbają również o to, aby powroty do domów były bezpieczne a ruch na drogach przebiegał sprawnie i prawidłowo.

Praca policjantów z Działdowa na miejscu zdarzenia i informacje uzyskane przez dzielnicowego z Brodnicy sprawiły, że ustalony i zatrzymany został mężczyzna, podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego. Mieszkaniec Brodnicy uciekł wtedy z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd, którym poruszał się podejrzany.

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa zatrzymali na jednej z ulic w mieście kierowcę smarta. Przyczyną kontroli była zbyt szybka jazda kierowcy w terenie zabudowanym. Mężczyzna już stracił dokument prawa jazdy za jazdę z prędkością o 59 km/h większą niż obowiązująca.

Jeden z pacjentów działdowskiego szpitala wynosił rzeczy znajdujące się na wyposażeniu placówki. Wszystko chował w zaparkowanym nieopodal samochodzie. Przestępstwo wykrył ochroniarz.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!