W piątek, 9 marca na terenie Expo Mazury w Ostródzie odbył się Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach. Podczas uroczystości marszałek Gustaw Marek Brzezin nagrodził 100 sołtysów.

Wśród nagrodzonych znaleźli się sołtysi z naszego powiatu. Nagrody za zaangażowanie w aktywizację lokalnych społeczności oraz inicjowanie działań mających wpływ na poprawę wizerunku miejscowości wiejskich, a także dziedzictwa kulturowego oraz rozwoju wiejskiego krajobrazu otrzymali: Krystyna Wasiak - sołectwo Burkat, Elżbieta Stenkel - sołectwo Wierzbowo, Katarzyna Paradowska - sołectwo Nowy Dwór , Marek Nowakowski - sołectwo Turza Mała oraz Edmund Gajek - sołectwo Żabiny. Spotkaniu towarzyszył wykład prof. Stanisława Achremczyka z UWM w Olsztynie pt. „Wieś w kształtowaniu tożsamości narodowej i regionalnej”. Uświetnił go także występ Zespołu Pieśni i Tańca Kortowo.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!