Trzy gminy z terenu województwa warmińsko-mazurskiego wzięły udział w projekcie Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej „Ferie z ekonomią”. Wśród nich znalazła się gmina Iłowo-Osada.

„Ferie z ekonomią” to projekt edukacji ekonomicznej, którego głównym celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej i finansowej, rozbudzenie aspiracji edukacyjnych i zmotywowanie młodego człowieka do rozwoju osobistego i zawodowego. Jest on wynikiem doświadczeń Fundacji z realizacji projektu edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto”, który przez ostatnie 6 lat cieszył się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów gimnazjów z terenów wiejskich. Projekt „Ferie z ekonomią" stanowi wprowadzenie w tematykę ekonomiczną dla uczniów, którzy po zakończeniu szkoły rozpoczną naukę w szkołach średnich i w podstawie programowej będą mieli zagadnienia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum w Iłowie-Osadzie.

- Chcieliśmy poprzez zabawę uczyć efektywnego gospodarowania własnymi pieniędzmi, tworzenia planów oszczędzania i budżetów domowych. Oczekujemy, że dzięki temu młodzież łatwiej poradzi sobie w nowoczesnym, szybko zmieniającym się świecie – mówią organizatorzy. Zajęcia w ramach projektu były realizowane w okresie jednego tygodnia ferii zimowych, natomiast ich kontynuację stanowić będzie przygotowanie pracy projektowej – modelu biznesowego własnej firmy – który uczniowie przygotują w okresie 2 miesięcy. Autorów najlepszych prac czeka wizyta w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego oraz udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznych.

Warto dodać, iż w ramach projektu przeprowadzone zostało w Warszawie szkolenie dla nauczycieli WOS-u.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!