W czwartek, 26 października Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Działdowie wydał komunikat w sprawie niezdatności do spożycia wody z wodociągów Narzym oraz Gajówki ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne bakteriami z grupy coli.

Jednocześnie Sanepid zobowiązał producenta wody, czyli Zakład Gospodarki Komunalnej w Iłowie-Osadzie do powiadomienia mieszkańców Narzymia, Wierzbowa, Bursza i Kraszewa od strony Narzymia, a także Gajówek, Narzymia Kolonii, Mansfeld i Brodowa o niezdatności wody do spożycia, a także podjęcia natychmiastowych działań w celu doprowadzenia jej jakości do zgodnej z normami z rozporządzenia Ministra Zdrowia oraz zapewnienia mieszkańcom tych miejscowości zastępczego źródła wody i powiadomienia o punktach, w których będzie udostępniana. Woda może być używana do celów bytowych, a po przegotowaniu także do celów sanitarno-higienicznych.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!