24 lipca każdego roku obchodzimy Święto Policji. Z tej okazji poszczególne komendy powiatowe oraz wojewódzkie organizują uroczystości, podczas których nie brakuje nominacji na wyższe stopnie. Działdowscy policjanci swoje święto obchodzili w miniony czwartek. 

Uroczystość odbyła się tradycyjnie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Działdowo. Rozpoczęto ją od złożenia meldunku zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie mł. insp. Janowi Markowskiego. Następnie komendant powiatowy przywitał uczestników uroczystości i przeszedł do wręczenia odznaczeń i mianowania na wyższy stopień policyjny. Postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej asp.szt. Andrzej Luter został odznaczony srebrnym medalem za długoletnią służbę, wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Odznaczony został również podkom. Robert Kozikowski, który decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji otrzymał brązową odznakę „Zasłużony Policjant” w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego. Awanse zawodowe otrzymało 18 policjantów. Odznaczenia i mianowania wręczali komendanci, a także obecni w sali samorządowcy: starosta Marian Janicki oraz burmistrz Grzegorz Mrowiński. 

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!