W Działdowie wciąż przybywa rowerzystów. Budowane są nowe ścieżki, a już wkrótce kierowcy jednośladów będą mogli korzystać z powstającego właśnie przy ulicy Chopina pierwszego w mieście parkingu dla rowerów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rajdy rowerowe. W pierwszych edycjach imprezy startowało około 45 cyklistów, teraz na trasę wyrusza ich prawie 200…

W Działdowie jest coraz więcej ścieżek dla jednośladów, a jeszcze w tym roku przy remontowanej właśnie ulicy Chopina powstanie pierwszy w mieście parking dla rowerów. W budowie jest ścieżka rowerowa przy ulicy Grunwaldzkiej. Kolejna planowana jest przy ulicy Wolności. Będzie ona przy byłej siłowni skręcać w prawo i dalej biec wzdłuż kanału Młyńskiego przez osiedle Sportowa do ulicy Leśnej aż do Malinowa. Nowy odcinek połączyć ma też Świerkową, gdzie ścieżka powstała latem ubiegłego roku, z Leśną. – Na budowę ścieżki od ulicy Wolności chcemy pozyskać środki z Regionalnego Programu Operacyjnego – informuje zastępca burmistrza Andrzej Wiśniewski. – Po wybudowaniu tych odcinków trasa dla rowerzystów będzie zamkniętą pętlą od ulicy Olsztyńskiej, przez Męczenników, Wolności i Leśną do Świerkowej. Mamy świadomość, że rowerzystów jest coraz więcej, więc planując inwestycje drogowe, zawsze uwzględniamy ich potrzeby – dodaje.

Cały artykuł w TD nr 29 z 18 lipca 2017r. (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!