Rada Miasta Działdowo podczas nadzwyczajnej sesji zwiększyła środki na modernizację działdowskiego stadionu, na którym powstać ma m.in. tartanowa bieżnia. Kosztem tych zmian było zdjęcie z budżetu zadania polegającego na zadaszeniu lodowiska. Inwestycja ma zostać zrealizowana w roku 2018.

W okresie wakacji z reguły rady gmin oraz miast nie obradują. W lipcu i sierpniu radni zbierają się tylko w sprawach pilnych lub na sesjach uroczystych, jak chociażby podczas sierpniowych obchodów urodzin Działdowa. Tymczasem w środę, 12 lipca radni zwołani na nadzwyczajną sesję musieli zadecydować, czy chcą przeznaczyć dodatkową kwotę na modernizację działdowskiego stadionu, ponieważ przeprowadzony przetarg nie wyłonił żadnego inwestora z powodu wysokiej ceny, jakiej żądali. Jak tłumaczą włodarze, wszystko przez znaczny wzrost cen usług oraz produktów. Podczas sesji radni dowiedzieli się, iż aby zmodernizować stadion, trzeba dołożyć dodatkowe 535 tys. zł, a inwestycja kosztować ma łącznie  2 mln 635 tys. zł. Jako że takich pieniędzy w skarbonce nie było, potrzebne były zmiany w budżecie. A te polegały głównie na usunięciu z budżetu zadania polegającego na stworzeniu zadaszenia nad lodowiskiem (400 tys. zł). Pomysł ten nie spodobał się części radnych opozycyjnych, co wywołało dyskusję. 

Już na początku obecny na sesji zastępca burmistrza Andrzej Wiśniewski uspokajał wszystkich i tłumaczył, iż zadaszenie lodowiska będzie na pewno zrealizowane, jednak nie w tym roku. - Nie mamy na celu wyeliminowania tej inwestycji. Chcemy ją znieść z budżetu na rok 2017 i przesunąć na rok następny – tłumaczył. Radni dociekliwie pytali, dlaczego akurat teraz remont stadionu, a za rok zadaszenie lodowiska. Czemu nie może być na odwrót? - Najważniejszym argumentem jest to, że modernizacja stadionu jest o wiele droższa od zadaszenia na lodowisku. Jeżeli byśmy zrobili odwrotnie, to prawdopodobnie byśmy więcej stracili, gdyż widzimy, że ceny z miesiąca na miesiąc są coraz wyższe – mówił Andrzej Wiśniewski

Cały artykuł w TD nr 29 z dnia 18 lipca 2017r. (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!