Na obrzeżach Działdowa ma powstać nowoczesny zakład karny dla nawet 800-1000 osadzonych, a areszt w centrum miasta ma zostać zlikwidowany. Burmistrz Grzegorz Mrowiński, wojewoda Artur Chojecki, urzędnicy Agencji Nieruchomości Rolnych oraz przedstawiciele zarządu więziennictwa podpisali list intencyjny, otwierający drogę do tej inwestycji, której realizacja może rozpocząć się już na początku przyszłego roku.

Nowoczesny zakład karny o wysokich europejskich standardach ma powstać pomiędzy ulicami Gminną i Przemysłową. Kompleks o powierzchni 18,5 ha dla nawet 800-1000 osadzonych wybudowany zostanie w ramach rządowego programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020, który zakłada, że w Polsce powstanie kilka nowoczesnych jednostek penitencjarnych, które obsługiwać będą po kilka sąsiednich województw. I jak się okazuje, to co do tej pory było zmorą Działdowa, tym razem jest atutem miasta położonego na granicy trzech województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. Pod uwagę brano też możliwości modernizacji istniejących jednostek. Areszt w Działdowie powstał pod koniec XIX wieku, a do tego znajduje się w ścisłym centrum miasta. - Prawdopodobieństwo budowy oceniam na 99 procent – mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński. – Wiem też, że inwestycją są poważnie zainteresowani przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić produkcję w halach na terenie nowego zakładu karnego – informuje.

Cały artykuł w TD nr 28 z 11 lipca 2017r. (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!