Remontowane odcinki ulic mają istotne znaczenie dla wizerunku Działdowa oraz bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Stworzenie dogodnego dojazdu jest kluczowe ze względu na funkcjonujący układ komunikacyjny oraz umiejscowienie ważnych elementów infrastruktury miasta. O konieczności przeprowadzenia inwestycji świadczył również fatalny stan nawierzchni.

Po wybudowaniu wiaduktu na ul. Lidzbarskiej cały ruch z ul. Skłodowskiej w obrębie dworców, z uwagi na brak możliwości wjazdu w ul. Lidzbarską i Małłka, odbywa się ul. Chopina i dalej ul. Grunwaldzką, przy których mieszczą się kolejne ważne instytucje: Powiatowy Urząd Pracy, Państwowa Szkoła Muzyczna, Zespół Szkół nr 1, Przedszkole Miejskie nr 1, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna, Straż Miejska oraz Komenda Powiatowa Policji. W istniejącym układzie komunikacyjnym ul. Grunwaldzka łączy się także bezpośrednio z dwiema drogami wojewódzkimi - nr 544 i 542. Wzdłuż całego ciągu komunikacyjnego zlokalizowane są przedsiębiorstwa, zakłady pracy i obiekty handlowe. W ramach realizacji inwestycji pn. „Przebudowa ciągu komunikacyjnego Skłodowskiej-Curie, Chopina, Grunwaldzkiej wraz z infrastrukturą techniczną” dokonana zostanie modernizacja nawierzchni ulic, wymiana krawężników, budowa chodników, zjazdów, zatok postojowych i parkingów, w tym parkingu dla rowerów.

Cały artykuł w TD nr 28 z 11 lipca 2017r. (kup e-wydanie)

Kliknij by zobaczyć galerię zdjęć z budowy

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!