W poprzednim numerze informowaliśmy o pieniądzach, jakie Działdowo otrzymało ze środków europejskich na stworzenie centrum aktywności pozarządowych oraz powiększenie Parku im. Jana Pawła II. W minionym tygodniu podpisano stosowne umowy. 

W piątek, 30 czerwca w Urzędzie Miasta Działdowo marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński podpisali umowy o dofinansowanie dwóch projektów tj. „Stworzenie centrum aktywności pozarządowych przy ul. Zamkowej 6” i „Rewitalizacja niezagospodarowanej przestrzeni publicznej Parku im. Jana Pawła II w Działdowie”.  Gmina na realizację tych projektów otrzymała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020 w łącznej wysokości 2 888 087,73 zł. Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 3 407 630,27 zł. Podczas podpisania umowy marszałek wyraził słowa uznania i pogratulował burmistrzowi sukcesu w tak trudnym konkursie. Grzegorz Mrowiński zapewnił, że projekty zostaną zrealizowane i będą służyć mieszkańcom Działdowa.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!