Jak informuje portal Rynek Kolejowy, PKP Polskie Linie Kolejowe dostały dodatkowe środki, które pozwoliły wybrać ofertę w przetargu na modernizację linii kolejowej nr 216 z Olsztyna do Działdowa.

Do przetargu zgłosiło się siedem firm, jednak ich oferty przewyższyły budżet PKP PLK, który wynosił 276,1 mln zł brutto. Udało się jednak pozyskać dodatkowe środki, które pokryją różnicę. Po ocenie dokumentacji wybrano wreszcie najkorzystniejszą ofertę. Jeżeli nie będzie sprzeciwów, to kontrakt trafi do konsorcjum Torpol z Przedsiębiorstwem Usług Technicznych Intercor, które swoje prace wyceniło na 329,2 mln zł brutto. Przebudowa ponad 80-kilometrowej linii ma poprawić komfort jazdy a także zwiększyć prędkość pociągów. Dzięki modernizacji, pociągi na trasie Działdowo-Nidzica będą mogły rozpędzać się do 140 km/h, dalej ma ona wynosić 120 km/h. Oznacza to, że do Olsztyna zamiast 1 godziny i 17 minut jechać będziemy godzinę. Na całej długości odcinka zostanie wymieniona nawierzchnia kolejowa wraz z budową odwodnienia. Ponadto przebudowane zostaną także dworce, chociażby w Kozłowie czy Nidzicy. Prace mają potrwać 21 miesięcy (początkowo zakładano 36 miesięcy). Podróżni jeżdżący do Olsztyna będą musieli się nieco pomęczyć. Wszystko przez fakt, że w okresie trwania robót linia będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Do Olsztyna będzie można dojechać komunikacją zastępczą. To jednak będzie się wiązało z dłuższym czasem podróży. 

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!