W ostatnim czasie wśród mieszkańców miasta wiele mówiło się na temat rezonansu magnetycznego w działdowskim szpitalu. Pojawiła się informacja, iż niedawno zaproponowano umieszczenie go przez jedną z firm zewnętrznych, jednak nie doszło do porozumienia z władzami szpitala. Jak było naprawdę? O to na jednej z sesji Rady Powiatu Działdowskiego postanowił zapytać radny Wiesław Cieślak.

Wszystkie wątpliwości rozwiała dyrektor działdowskiego szpitala Elżbieta Leżuchowska, która przypomniała, iż pierwsza propozycja zainstalowania rezonansu magnetycznego w Działdowie miała miejsce kilka lat temu i była złożona przez firmę z Płońska. - Jakieś 5 lat temu pojawił się przedstawiciel firmy posiadającej rezonans w Płońsku. Zachęcali nas, aby przewozić pacjentów do nich, zamiast do Olsztyna. Zgodziliśmy się na to, ponieważ dostaliśmy dużo niższą stawkę i dużo lepsze warunki, szybsze opisy, które były bardzo dobrze oceniane przez lekarzy, więc zaczęliśmy korzystać z ich usług. Po jakimś czasie zaczęłam rozmawiać z przedstawicielem zarządu, ażeby postawić rezonans w Działdowie. Przez rok czasu prowadził analizy i po roku czasu stwierdził, że jednak do Działdowa rezonansu nie wstawi – mówiła dyrektor.

Cały artykuł w TD nr 27 z 4 lipca 2017r. (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!