Sebastian Sz., znany w całej Polsce jako komornik z Działdowa, trafił za kratki. Mężczyzna został zatrzymany przez policję w czasie szpitalnej przepustki. Zza krat wyjdzie za 2,5 roku.

 W czwartek, 29 czerwca do Sądu Rejonowego w Nidzicy dotarła informacja, że wymigujący się od odbycia kary komornik wyszedł ze szpitala na przepustkę. Chcąc wykorzystać sytuację, jeszcze tego samego dnia sąd wydał nakaz przymusowego doprowadzenia go do Aresztu Śledczego w Działdowie. Akcja się udała. Skazanego zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej w Mławie. Kilka godzin po wydaniu nakazu mężczyzna trafił za kratki. Pozostanie tam przez 2,5 roku. 

Przypomnijmy, że komornik z Działdowa został skazany w związku ze sprawą Wiktora Chruściela z Nidzicy, który prowadził firmę zajmującą się sprzedażą i regeneracją opon. W 2010 roku wziął 2,5 mln zł pożyczki na rozwój działalności. Jakiś czas później popadł w kłopoty finansowe i nie miał z czego spłacać rat. Bank wypowiedział umowę i wystąpił o jego egzekucję. Wtedy do akcji wkroczył Sebastian Sz. Według jego obliczeń, majątek wart 1,2 mln zł został wyceniony na niecałe 110 tys. zł. Sprzedawane przez niego przedmioty uzyskały kuriozalne ceny – opony po 3 zł za sztukę, felgi po 7,5 zł czy części samochodowe po 10 groszy za kilogram. We wszystkim pomagał mu biegły Michał B. Żeby tego było mało, komornik zamiast wystawić, jak nakazuje prawo, zajęty majątek na licytację, sprzedał go z wolnej ręki, a większość pieniędzy przeznaczył na koszty egzekucji.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!