17 głosami za, przy 3 przeciw Rada Miasta Działdowa udzieliła absolutorium burmistrzowi Grzegorzowi Mrowińskiemu. Głosowanie poprzedziła dyskusja. Choć pytań i wątpliwości ze strony opozycji było sporo, tym razem obyło się bez słownych przepychanek i przerywania wypowiedzi innych, na co niemal wszyscy zwrócili uwagę.

Wyrazicielem wątpliwości opozycji był radny Zbigniew Kociela, którego niepokoi głównie polityka kadrowa urzędu, brak basenu i jego zdaniem niesprzyjające warunki życia w mieście dla młodych ludzi. Burmistrz i radni rządzącej koalicji zwracali uwagę na rekordową w historii miasta liczbę inwestycji i ich skalę.

Dyskusję otworzyły gratulacje od radnej sejmiku wojewódzkiego Teresy Nowakowskiej, które odczytała wiceprzewodnicząca rady Elżbieta Konarzewska. - Działania i osiągnięcia pana burmistrza są wysoce pozytywne w opinii władz wojewódzkich. Przykładem tego są liczne dotacje udzielane naszemu miastu. Pani Nowakowska pragnie wyrazić swoje poparcie dla pracy pana burmistrza – usłyszeliśmy. Entuzjazmu radnej wojewódzkiej nie podziela radny Zbigniew Kociela. - Władze wojewódzkie mogą patrzeć na to z perspektywy zarządzania z góry, my jako mieszkańcy mamy to namacalnie i ten stosunek może być kompletnie inny – zareagował. - Te słowa krytyki mają panu pomóc, kieruje je w dobrą stronę, aby pan je przemyślał – zwrócił się do burmistrza Mrowińskiego. 

Cały artykuł w TD nr 27 z dnia 4 lipca 2017r.  (kup e-wydanie)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!