Wszystko na to wskazuje, że na przełomie września i października mieszkańcy Działdowa będą mogli poruszać się bezpłatną komunikacją miejską. Na terenie miasta mają zostać utworzone dwie linie, a o tym, jak będą wyglądać, dowiemy się już niedługo – po konsultacjach z działdowianami, które odbędą się w najbliższy poniedziałek. 

W poniedziałek, 10 lipca o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Działdowie odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące uruchomienia komunikacji miejskiej na terenie miasta. Wezmą w nim udział przedstawiciele władz oraz autorzy koncepcji uruchomienia komunikacji miejskiej z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Burmistrz liczy na jak największą frekwencję mieszkańców, którzy będą mogli powiedzieć o swoich oczekiwaniach wobec tego przedsięwzięcia. Zgodnie z założeniem przyjętym przez władze miasta, uruchomienie komunikacji miejskiej planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2017 roku. - Wysokiej jakości transport publiczny nie jest tylko receptą na walkę z korkami czy rozwiązaniem problemów z miejscami do parkowania. To również podnoszenie jakości życia, tak samo jak rozwinięta służba zdrowia czy szkolnictwo. Pasażerowie zaczynają to doceniać. Są miasta w Polsce, np. Lublin, Warszawa, Gdańsk, gdzie liczba pasażerów komunikacji miejskiej w ciągu kilku lat wzrosła o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent.  W dużych miastach naturalnie znacznie łatwiej o dobrą ofertę transportu publicznego - ze względu na większe możliwości finansowe, a także na fakt, że duża liczba pasażerów pozwala na uruchamianie połączeń z bardzo wysoką częstotliwością. Jednak również w szeregu małych miast, zwłaszcza tych, które zdecydowały się na uruchomienie bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców, obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania transportem publicznym - mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.     

Szczegóły dotyczące komunikacji miejskiej poznamy podczas spotkania z mieszkańcami, jednak już teraz wiadomo, że w mieście powstaną dwie linie, przy wszystkich najważniejszych punktach w mieście, a także w Księżym Dworze oraz Malinowie. Autobusy mają kursować w dni robocze w godzinach od 5 do 20, w soboty od 7 do 17, zaś w niedziele od 10 do 17. Częstotliwość kursowania na głównej linii ma wynosić około 30-40 minut w godzinach szczytu oraz 60-80 minut poza szczytem. Połączenia mają być skomunikowane z pociągami odjeżdżającymi oraz przyjeżdżającymi. Co najważniejsze, wszyscy mieszkańcy Działdowa będą mogli podróżować komunikacją miejską za darmo. Przy wejściu do autobusu będzie trzeba pokazać jedynie Kartę Działdowianina, którą otrzyma każdy mieszkaniec.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!