Już w najbliższą sobotę na działdowskim rynku odbędzie się kolejna edycja Pucharu Polski Strongman. Do naszego miasta przyjadą najsilniejsi zawodnicy z Polski i nie tylko. Gościem specjalnym będzie Robert Burneika.

Zawody tradycyjnie organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych w Działdowie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Urzędem Miasta. W m.in. takich konkurencjach jak przeciąganie tira czy spacer farmera rywalizować będą: Mariusz Dorawa, Marcin Wlizło, Tomasz Lademann, Michał Węglicki, Adam Żuchowski, Jakub Szczechowski, Konrad Karwat, a także goście z Włoch – Maximilian Mioduszewski i Michele Lestini. Zawody sędziować będą Grzegorz Peksa i Artur Walczak. - Po raz kolejny odwiedzą nas najsilniejsi zawodnicy z Polski, a także dwóch gości specjalnych z Włoch. Do Działdowa przyjedzie również Robert Burneika, czyli popularny „Hardkorowy Koksu” - mówi jeden z organizatorów, Robert Rojewski. - Działdowo jest już stałym punktem na strongmanowej mapie Polski. Gladiatorom tak spodobały się występy w Działdowie, że nie trzeba już ich specjalnie namawiać. Przyjeżdżają sami i to z miłą chęcią – dodaje Sławomir Kłosowski. A wszystko to zasługa doskonałej organizacji, z której znane jest lokalne stowarzyszenie. - Mamy wiele osób, które nas wspierają. Trzeba pamiętać, że turniej ten powstał z inicjatywy naszego znajomego z Nidzicy Piotra Czapiewskiego, który jest zawsze sercem i duchem z Działdowem. Oczywiście impreza nie odbyłaby się bez naszych sponsorów. Dzięki takim osobom mamy chęć, aby organizować kolejne edycje – mówi Sławomir Kłosowski.

Zawodom tradycyjnie towarzyszyć będą występy taneczne oraz muzyczne. Planowane są również konkurencje dla kibiców. Początek w sobotę, 29 czerwca o godzinie 17:00.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!