Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Arno Kanta w Działdowie ma nowego dyrektora. W wyniku konkursu został nim Piotr Nowakowski - nauczyciel klasy gitary w tejże szkole.

Piotr Nowakowski urodził się 20 grudnia 1972 r. w Lubawie. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 15 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. T. Bairda w Iławie, a następnie kontynuował ją w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Olsztynie. W 2001 roku ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Od 1997 roku jest nauczycielem gitary w PSM I i II st. w Olsztynie, a od 1999 roku w PSM I st. im. A. Kanta w Działdowie. W 2017 roku został wpisany na listę konsultantów współpracujących z Centrum Edukacji Artystycznej. Od 2009 roku jest współorganizatorem Regionalnego Konkursu Gitarowego w Olsztynie. Uczniowie Piotra Nowakowskiego są laureatami ponad 100 konkursów gitarowych o zasięgu regionalnym, makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Za swoją pracę został nagrodzony 2010 i 2015 roku nagrodą indywidualną II stopnia za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce, a w 2018 roku „Medalem Komisji Edukacji Narodowej”.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!