Młodzieżowa Rada Miasta Działdowo została zaprzysiężona. Podczas pierwszej sesji młodzi radni złożyli ślubowanie oraz wybrali przewodniczącego, wiceprzewodniczących i sekretarza rady.

W piątek, 7 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Działdowie odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta Działdowo. Podczas pierwszej sesji młodzieżowi radni złożyli ślubowanie. Spośród ślubujących radych wybrano przewodniczącego, wiceprzewodniczących i sekretarza. Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Działdowa został Filip Maćkowiak, na wiceprzewodniczących wybrano Miłosza Mikołaja Pietrowicza i Monikę Leśniewską. Sekretarzem rady została Agata Kaczmarczyk.

Na sesji obecny był burmistrz Grzegorz Mrowiński, który pogratulował radnym oraz wręczył im upominki. - Gratuluję i dziękuję, bo gdyby nie wasza chęć i zgoda na kandydowanie, to dzisiaj byśmy się tutaj nie spotkali. Jesteście Młodzieżową Radą Miasta trzeciej kadencji. Spodziewamy się od was aktywności, a także udziału w tym, co dzieje się w naszym mieście. Oczywiście mam na myśli tę młodszą część mieszkańców – mówił.

Podczas sesji przedstawiony został również projekt „Działdowo, Truskawiec – partnerstwo samorządów młodzieżowych”. Prezentację na jego temat przedstawiła opiekun rady Edyta Cherkowska. Punktem kulminacyjnym projektu będzie wyjazd młodych radnych na Ukrainę.

Warto dodać, że w tej kadencji rada składać się będzie z 20 osób. Do tej pory zaprzysiężonych zostało 15 radnych, ponieważ dwie osoby były nieobecne na sesji, zaś kolejne trzy zostały wyłonione nieco później, podczas wyborów uzupełniających.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!