Proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie Stanisław Kadziński obchodził 30-lecie święceń kapłańskich. Z tej okazji odprawiona została msza święta dziękczynna, na której obecne był m.in. władze powiatu i miasta.

Rocznica święceń kapłańskich zbiegła się z obchodami Dnia Matki. Podczas mszy, ksiądz proboszcz dziękował za sakrament kapłaństwa. – Dziękuję Panu Bogu za wszelkie od niego dotychczas otrzymywane łaski, prosząc o dalszą opiekę, łaskę zdrowia, o błogosławieństwo i o szczególne orędownictwo Matki Bożej i mojego świętego patrona Stanisława w każdym dniu mojego kapłańskiego życia. Nie ustaję w modlitwie za całą naszą wspólnotę i parafię – mówił ks. Kadziński.

Podczas mszy wraz z księdzem kanonikiem Stanisławem, księżmi z parafii i kapłanami z zaprzyjaźnionych parafii modlili się zaproszeni goście, burmistrz Grzegorz Mrowiński, wicestarosta Marian Brandt, samorządowcy, strażacy ochotnicy z Wysokiej i mieszkańcy Działdowa.

Ksiądz kanonik Stanisław Kadziński przyjął święcenia kapłańskie dokładnie 26 maja 1989 roku. W działdowskiej parafii pracuje od 2015 roku. Poprzednio służył przez 13 lat w parafii pw. św. Michała Archanioła w Lipnicy. Przed wstąpieniem do seminarium pracował jako weterynarz.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!