Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi po raz czwarty uczestniczą w projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Realizują własny projekt pt. „miodoPolska”.

Młodzież biorąca udział w VII edycji projektu musi zrealizować dwa zadania. Przygotować mema o swojej miejscowości oraz filmik z realizacji projektu społecznego. Tym razem uczniowie (klasa I B) zajęli się problemem z dziedziny patriotyzmu gospodarczego - ratują pszczoły poprzez sadzenie i zachęcanie do sadzenia roślin miododajnych.

Licealiści napisali i przedstawili młodszym kolegom montaż słowno-muzyczny na temat roli pszczół w naszym życiu. Przygotowali edukacyjne gazetki oraz posadzili pierwsze kwiaty wokół szkoły. Uczniowie mają również zaplanowane spotkanie z lokalnym hodowcą pszczół. Licealiści oprócz akcji sadzenia roślin zaprojektowali przestrzeń wokół szkoły wykorzystując do tego europalety.

Więcej informacji o projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu można znaleźć na stronie www.anp.kj.org.pl

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!