Już w najbliższą sobotę w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie odbędzie się kolejna, ósma już edycja Festiwalu Tańca Show The Flow. Imprezę, której pomysłodawcą jest Joanna Kolk, organizuje w tym roku Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych we współpracy ze szkołą oraz samorządami.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 warsztatami tanecznymi. Poprowadzą je Joanna Ostrowska oraz Artur Stańczuk. - Nasi goście to utalentowani, medialni tancerze, profesjonaliści. Praca z nimi to nie lada gratka dla każdego pasjonata tańca. Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Wystarczy się tylko zapisać – mówi Joanna Kolk. Część główna imprezy rozpocznie się o 17.30. - Będą to pokazy formacji ze wszystkich okolicznych miejscowości. Przedstawią oni choreografię, nad którymi pracowali w tym sezonie. Tańczyć będą maluszki od 3. roku życia, po osoby dorosłe. Muzycznie i stylistycznie będzie wszechstronnie, od baletu, hip hopu, jazzu, show dance po taniec latino solo, teatr tańca i taniec współczesny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje organizatorka. Najpiękniejszy w tej imprezie jest fakt, że jest wielopokoleniowa. - Tańczą dzieci, ich mamy oraz babcie. Dodatkowo całe rodziny gromadzą się, żeby kibicować – opowiada Joanna Kolk. Dobrej imprezy nie może być bez dobrego prowadzącego, a będzie nim w tym roku Kacper Matuszewski – człowiek żyjący w świecie tańca oraz szeroko pojętej kultury i sztuki. - Jego głos hipnotyzuje, motywuje, dodaje energii. Kacper potrafi zbudować atmosferę i sprawić, że każdy uczestnik imprezy zapamięta ją na długo – opowiada organizatorka. Podczas pokazów odbędzie się również część konkursowa dla solistów i duetów.

Panel sędziowski prezentuje się imponująco. - Oprócz wcześniej wspomnianych Joanny Ostrowskiej i Artura Stańczuka dołączy do niego „kobieta rakieta”, płynnie poruszająca się między stylami streetowymi a latino - Klaudia Kopiec. Myślę, że być ocenianym przez takie jury to wielka szansa i wyróżnienie dla każdego uczestnika bez względu na zajęte miejsce – mówi Joanna Kolk.

Warto dodać, że w tym roku soliści oraz duety walczyć będą o Puchar Burmistrza Miasta Działdowo. - Zapraszam państwa serdecznie. Dołączcie do naszej pasji i radości. Podobno w życiu piękne są tylko chwile, a takich tu nie zabraknie, więc szkoda je przegapić – kończy organizatorka.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!