Do szkół średnich na terenie powiatu działdowskiego dotarły dziś rano informacje o rzekomych ładunkach wybuchowych. Ewakuowanych zostało blisko 900 uczniów. Na szczęście w żadnej ze szkół nie wykryto zagrożenia. 

Informacje o rzekomym podłożeniu bomb dotarły do szkół średnich w Malinowie, Iłowie, Lidzbarku i Działdowie. Do akcji natychmiast przystąpili policyjni pirotechnicy oraz strażacy. W sumie w akcjach brało udział aż 16 zastępów straży pożarnej. Jak wynika z informacji policji, przeprowadzone kontrole pirotechniczne nie wykazały zagrożenia.

Na doniesienia o alarmach bombowych zareagował między innymi burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. - Niestety, działdowskie szkoły średnie padły ofiarą alarmu bombowego. Od rana policja i straż pożarna sprawdzają szkoły średnie, w których o godz. 9.00 miały rozpocząć się matury. Czy jesteśmy świadkami próby destabilizacji obowiązującego porządku? Jestem zszokowany takimi działaniami i nie popieram ich. Wszystkim maturzystom życzę powodzenia — napisał na swoim profilu na facebooku. 

Z naszych informacji wynika, iż egzaminy maturalne przebiegają bez zakłóceń. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!