Ponad 400 uczniów z terenu powiatu działdowskiego przystąpiło dziś do egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jutro czekają ich zadania z matematyki. Matury potrwają do 23 maja.

Dziś, punktualnie o godzinie 9.00, maturzyści z powiatu działdowskiego rozpoczęli maturalny maraton. Tradycyjnie jako pierwszy odbył się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Nie opublikowano jeszcze arkuszy egzaminacyjnych, jednak o tematach opowiedzieli nam wychodzący z egzaminu uczniowie. Najwyżej punktowanym zadaniem było napisanie wypracowania na jeden z dwóch podanych tematów. Pierwszy z nich brzmiał „Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Dziadów cz. III, całego dramatu Adama Mickiewicza oraz wybranego tekstu kultury”. Drugi zaś odnosił się do wiersza Anny Świrszczyńskiej Samotność.

Więcej w jutrzejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!