Likwidacja PKS Mława wzbudziła wiele wątpliwości wśród mieszkańców naszego powiatu, zwłaszcza tych mieszkających na wsiach. Są oni zaniepokojeni, w jaki sposób przemieszczać się będą chociażby do Działdowa – do szkoły czy na wizytę do lekarza. Sprawę tę poruszył również na ostatniej sesji Rady Gminy Działdowo radny Mateusz Wiszowaty.

Na pytanie radnego odpowiedział wójt Mirosław Zieliński. Z jego wypowiedzi wynika, iż w maju ma się odbyć spotkanie wszystkich wójtów i burmistrzów ze starostą. Po tych rozmowach będzie można mówić o szczegółach. Aktualnie jest kilka wariantów, jednak są to tylko pomysły. Jednym z nich jest chociażby powiększenie Działdowskiej Komunikacji Miejskiej. - Aktualnie w ramach komunikacji darmowej mamy połączenia z Malinowem oraz Księżym Dworem. Rozmawiałem kilkukrotnie z panem burmistrzem. Ustaliliśmy, że jeżeli będzie zmieniał zakres kursów w mieście, to w tym momencie będzie można się dodatkowo przyłączyć jako gmina Działdowo – mówił wójt.
Jeżeli cena za tę opcję byłaby za wysoka, Mirosław Zieliński rozważa także wynajmowanie busów, które jeździłyby cztery razy dziennie – dwa kursy do południa oraz dwa po południu. - Chciałbym aby ten transport objął miejscowości graniczące z Działdowem. Nie stać nas, żeby komunikacja kursowała od Petrykóz do Jankowic. Nie ma takiej opcji, ponieważ kosztowałoby to nas miliony – opowiadał. Trzecim pomysłem jest stworzenie komunikacji powiatowej, jednak jego szczegóły powinniśmy poznać po majowym spotkaniu władz samorządowych.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!