Od piątku 19 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia policjanci będą prowadzić działania "Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

W bieżącym roku wydłużony weekend związany ze Świętami Wielkanocnymi przypada w terminie od piątku 19 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia. Z doświadczenia lat ubiegłych, należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów podczas wyjazdu na święta wielkanocne w piątek 19 kwietnia w godzinach popołudniowych oraz w sobotę 20 kwietnia. Natomiast powrót z długiego weekendu przewidywany jest na poniedziałek 22 kwietnia w godzinach popołudniowych. Wzmożone natężenie ruchu pojazdów powodować będzie wzrost zagrożenia bezpieczeństwa i porządku na drogach, a w niektórych miejscach, szczególnie na skrzyżowaniach głównych szlaków komunikacyjnych, może dochodzić do utrudnień w płynności ruchu pojazdów. Na drogi, poza kierowcami na co dzień zasiadającymi za kierownicą pojazdów, wyjadą kierujący pojazdami, którzy nie posiadają dużego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów.

Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach w okresie od 19 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia 2019r. na terenie powiatu działdowskiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczny Weekend – WIELKANOC”.

Policjanci pełniący w tych dniach służbę na drogach będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego egzekwując stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prowadzonych działań policjanci będą przede wszystkim kontrolować stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz eliminować z ruchu kierujących będących pod wpływem działania alkoholu lub innych środków działających podobnie do alkoholu oraz nietrzeźwych pieszych zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym, zwracać uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami, wykonywanie przez nich niebezpiecznych manewrów (nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, przekraczanie linii ciągłych, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu), jazdę bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej, niestosowanie się do obowiązku korzystania z urządzeń brd przez osoby przewożone w pojazdach i podejmować właściwe środki represyjne wobec sprawców niewłaściwych zachowań na drodze zgodnie z obowiązującym taryfikatorem i przepisami brd.

Uwaga funkcjonariuszy będzie również skierowana na wykroczenia popełniane przez pieszych, w tym szczególnie w przypadkach ujawnienia naruszeń przepisów dotyczących obowiązku używania przez pieszego poruszającego się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących pojazdami popełniających wykroczenia względem nich. Patrole policyjne będą pracować nad zapewnianiem płynności ruchu na drogach, a tam gdzie zajdzie taka potrzeba ręcznie kierować ruchem drogowym.

Policja apeluje do mieszkańców i osób przyjezdnych lub przejeżdżających drogami powiatu działdowskiego o cierpliwość i szczególną ostrożność podczas poruszania się po mieście Działdowie, szczególnie w okolicy ronda Bernarda Sępa Zielińskiego u zbiegu ulic Olsztyńskiej, Męczenników i Małłka, gdzie trwają prace budowlane na odcinku ulicy Męczenników od ronda do zbiegu z ulicą Grunwaldzką i ustawiona jest tam zastępcza sygnalizacja świetlna a ruch odbywa się jedną stroną drogi. W związku z utrudnieniami w ruchu pojazdów w tym rejonie miasta mogą tworzyć się korki.

Policja prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i większe skupienie na drodze, w okolicach placówek handlowych i na parkingach, gdzie dość często, zwłaszcza przy dużym skupisku pojazdów i ludzi dochodzi do stłuczek i kolizji z udziałem kierujących pojazdami.

KPP Działdowo

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!