Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie przy współpracy z Urzędem Miasta utworzyła gabinet stomatologiczny. To jedyny w powiecie gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży dofinansowany przez Ministerstwo Zdrowia.

- Powstanie gabinetu było możliwe dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Zdrowia w ubiegłym roku, w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.”. Na wyposażenie gabinetu gmina pozyskała ponad 67 000 zł oraz 3 100 zł na realizację projektu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży - mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński. W ramach realizacji zadania zakupiono m.in. unit stomatologiczny, autoklaw, wstrząsarkę do amalgamatu i glasjonomerów, meble. Remont i dostosowanie pomieszczenia do wymogów sanitarno-epidemiologicznych zapewniła Gmina-Miasto Działdowo. Projektem edukacyjnym objęci zostali uczniowie oraz rodzice dzieci uczęszczających do SP nr 3.

Z usług gabinetu mogą korzystać dzieci objęte projektem, czyli uczęszczające do szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzący jest Gmina-Miasto Działdowo (Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 3, Zespół Szkół nr 2, Przedszkole nr 1, 3, 4, 5). Usługi stomatologiczne świadczone są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Gabinet działa od 8 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Działdowie. Zapisy bezpośrednio w gabinecie lub pod nr telefonu: 734 198 408. Pacjentów leczy lek. stomatologii Bogdan Kosin.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!