W działdowskim szpitalu rozpoczął się audyt zewnętrzny. Ma on wskazać przyczyny zwiększającego się zadłużenia placówki oraz pokazać, które elementy wymagają natychmiastowej poprawy. Pierwszego dnia firma audytorska spotkała się z trudnościami z dostępem do ważnych dokumentów. Jak mówi starosta Paweł Cieśliński, dyrekcja szpitala zakwestionowała legalność audytu i nie chciała ich udostępnić.

W poprzednim wydaniu informowaliśmy o sesji Rady Powiatu, podczas której szeroko omawiano sytuację w szpitalu oraz planowany audyt zewnętrzny. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Okazało się, że audyt rozpoczął się 2 kwietnia. Wbrew nieprawdziwym informacjom, które były rozprzestrzeniane m.in. wśród pracowników zakładu, nie przeprowadza go firma związana z grupą Nowy Szpital, a Grupa Prawna Togatus. Starostwo wybrało tę firmę spośród pięciu, które złożyły swoje oferty. Audyt potrwa przez trzy miesiące. O jego założeniach mówił na specjalnej konferencji prasowej starosta Paweł Cieśliński.

Poznać prawdziwą sytuację szpitala
- Powiat działdowski angażuje spore środki w działdowski szpital, jego wyposażenie, modernizację oraz wszelkiego rodzaju remonty i nie zawsze te środki są wydatkowane zgodnie z celem, na jaki zostały przeznaczone. Są to wcale niemałe środki, bo corocznie wynoszą one 1-1,5 mln zł. Chcemy się dokładnie przyjrzeć, jak te środki są wydatkowane i czy przynoszą one wymierne korzyści w postaci większej ilości zabiegów, lepszej obsługi naszych pacjentów czy też lepszej pracy naszych pracowników – mówił starosta.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!