Już niedługo uczniowie działdowskich szkół zdecydują, kto zasiądzie w Młodzieżowej Radzie Miasta Działdowo III kadencji. Wybory w szkołach odbędą się 24 kwietnia.

W tym roku Rada Miasta Działdowo wprowadziła szereg zmian dotyczących MRM. Najważniejszą z nich jest zapis, że młodzieżowymi radnymi mogą zostać osoby tylko i wyłącznie zamieszkujące na terenie Działdowa. Zmiana ta ma usprawnić pracę rady oraz sprawić by była jeszcze bardziej podobna do tej „starszej”.

Według nowego statutu radnymi mogą zostać osoby w wieku od 13 do 21 lat, które uczęszczają do jednej z siedmiu szkół na terenie Działdowa. Są to: Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Sylwestra Kaliskiego, szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II, Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego.

W powyższych placówkach stworzone zostaną okręgi wyborcze oraz komisje. Właśnie do nich do 5 kwietnia będzie można zgłaszać swoje kandydatury, wypełniając proste wnioski. Głosowanie odbędzie się 24 kwietnia, a poprzedzi je kampania wyborcza. W każdym z okręgów wyborczych wybranych zostanie trzech radnych, którzy zasiądą w MRM na 2-letnią kadencję.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!